Eesti Meistrivõistluste analüüs 31. okt, 2022

Eesti Meistrivõistluste 2022 analüüs.

 

21-23.10 Tallinnas toimunud U-19 ja U-40 Eesti Meistrivõistlused poksis möödusid edukalt nii korralduse ,kui ka tulemuste poolest.Võistluste korralduse võttis enda kanda täielikult poksiliidu peasekretär Jelena Kalbina. Osa võttis kahes vanusegrupis kokku 79 poksijat.

Noorte U-19  Eesti Meistrite analüüs.

Eesti koondislased kellel seisavad ees Maailma Meistrivõistlused ei olnud veel oma parimas vorims ,aga on veel kuu aega vigade paranduseks. Eesti Meistrivõistlused näitasid mille kallal on vaja veel kuu aega tööd teha .

-63,5 kg kehakaalus võttis kindla võidu Maksim Makarov (Jõhvi Loit) kes osaleb ka selles kaalus MM-il . Finaalis alistas Kiviõli poksija Alex Ivanovi . Maksimile soovitused enne MM-I panna rõhku veel spetsiaalfüüsilisele  ettevalmistusele ,millest jäi Eesti Meistrivõistlustel natukene puudu .

-67 kg poksijate seas võitis Joosep Palm (Kontakt ) kes alistas finaalis Makar Kulikovi (Narva PSK ) ilmse ülekaaluga . Joosep pidas poolfinaalis raske lahingu oma klubikaaslasega Hannes Tiidoga mis oli  kindlalt finaali vääriline vastasseis .

Endine Tartu Ülikooli poksija Hannes Tiido on kindlat sammumas selle kaalu liidrite kannul .

Hannesel puudub veel piisavalt kogemusi ,et tunda ennast enesekindlamalt võistlustel . Nähes Hannese arengut ja tema võimeksut siis võib ütelda,et järgmine aasta võib pretendeerida ka Eesti Meistri tiitlile.

-71 kg kaalukatekoorias said eeldatavalt kokku Makar Vdavitsenko (OMK Maardu ) ja Dmitri Protkunas (NarvaPSK ) .

Võitlus kulges Dimitri dikteerimise järgi , kuna Dmitri on füüsiliselt natkene võimsam ja suurem siis kasutas ka selle kohe ära . Arvestades ,et Makar võistles enda kaalust kaal kõrgemas ,sest on juba lunastanud pileti MM-ile -67 kg .

Vaatamata Dimitri survele suutis Makar hästi hakkama saada osutades korraliku vastupanu ,aga kaotas siiski kohtunike häältega 4-1.

-75 kg kaaluvate poksijate seas võidutses Igor Antonov(Sofron) ,kes valmistub samuti MM-iks võites finaalis Vadim Dorohhini (J-B).

Igoril tuleks enne MM-I juurde panna üldfüüsilist  ja spetsiaalfüüilist treeningut ,sest oli näha viimases raundis väsimuse märke.

-80 kg võidutses Martin Mikitjanski (Sofron) kes oli ilmselgelt üle oma klubikaaslasest Nikita Suetinist.

-92 kg poksijate seas võidutses Vjatseslav Uit (J-B) kes oli parem MM-iks valmistuvast poksijast Roman Kiist ( sofron )

Vaadates Romani taset Eesti Meistrivõistlustel siis oleks minu soovitus sellele MM-ile Romani mitte lähetada ,kuna puudub ka Eesti Meistri tiitel mille tõime esimeseks kriteerimiks tiitlivõistlustele lähetamiseks.

U.19 tüdrukud

Selles vanuserühmas peaks ära märkima -66 kg kaalukatekoorias Kristiina Beresovskajat (Tartu Kalev) ,kelle nähtud tasemega võiks proovida ka Rahvusvahelisi võistlusi.

Eliit U-40 Eesti Meistrite analüüs.

-57 kg võidutses vanameister Kirill Serikov (EBS) kes alistas finaalis ilmse ülekaaluga Daniil Lagunovi (Sofron ) poksiklubist

-60 kg kaalus saavutas segastel asjaoludel esimese koha Nikolai Zaitsev ,sest selles kaalus pidi olema ka Kermo Tõnov kes valmistus selleks vastaseisuks .Aga kuna eelregistreerimisel oli Zaitsev üles antud -67 kg siis otsustas Kermo minna kaal raskemasse katekooriasse ,et saaks poksida vääriliste vastastega Mark Andrejevi ja Valeri Tsernoglavskiga.

Seega oli -63,5 kg kolm poksijat. Poolfinaalis läksidki kokku Kermo Tõnov ja eelmise aasta Eesti Meister Mark Andrejev. Nagu oodata oli kulges vastasseis tasavägiseks ja võib ütelda kerge surve Kermo poolt ,millele suutis Mark oma kogemustega kuidagi vastupanu osutada  ja võitis väga tasavägise võitluse. Mark ei ole ka kindlasti hetkel parimas vormis ,kuna viibib hetkel sõjaväes ja treeninvõimalused on piiratud . Vaadates Kermo ettevalmistust ja arengut poksis võiks ütelda ,et see  oli selle Eesti Meistrivõistluste üks parimaid.Finaalis alistas Mark samuti vana rivaali Valeri Tsernoglavski. Teades  ,et Valeri ettevalmistus oli heitlik jäi võidu võtmisest jäi puudu spetsiaalfüüsiline ettevalmistus , sest ei suutnud piisavas tempos võitlust lõpuni vastu pidada ja väsis viimases raundis  ära . Sellega tuli järjekordseks Eesti Meistriks Mark Andrejev .

-67 kg oli oodata ka tulist vastasseisu eelmise aasta Eesti Meistri Maksim Vilde ja Semjon Kamanini vahel. Nagu oligi oodata hakkas kohe esimesest raundist peale Maksim survestama Semjoni ja ei andnud kordagi initsatiivi käest. Seega kordus eelmise aasta stsenaarium ,millest väljus ka seekord võitjana Maksim Vilde kohtunike häältega 3-2 . Maksim Vilde ettevalmistus võiks olla eeskujuks paljudele noorpoksijatele, kus Maksim poksis esimeset raundist peale kuni kolmanda raundi lõpuni kõrge intensiivsusega väsimuse märke välja näitamata .

-71 kg võttis selle kaalu valitsev Meister Pavel Kamanin oma järjekordse Meistri tiitli ,alistades samuti vana rivaali Semjon Karhanini kohtike häältega 5-0. Pavel oma oskustega ja füüsilise ettevalmistsega mängis Semjoni kindlat üle .

-75 kg poksijate seas asus tiitlit kaitsma Maksim Ljubimov ,kus tema tõsisemaks konkurendiks kujunes noorte klassist üle tulnud Artjom Spatar .

Kuigi võitlus toimus Maksimi surve all siis suutis Artjom osutada korraliku vastupanu .

-80 kg kehakaalus osutus ainult kaks poksijat Narva PSK poksiklubist Anton Vinogradov ja vanameister Jüri Klotsenok . Anton ,kes on hetkel Eesti üks edukamaid poksijaid ei andnud Jürile palju võimalusi ja sellega võitis ka oma esimese täiskasvanute Meistri tiitli.

-86 kg tekkis vastasseis Stiven Aasi ja Dmitri Gladisevi vahel. Arvestades Stiveni kogemus oli siin favoriidiks Stiven mida ta ka võitluse käigus tõestas . Kuigi varasematel aastatel poksis Stiven kaal madalams katekoorias siis tundus ka ,et see pole Stiveni kaal millega Rahvusvahelisel tasemel läbi lüüa .

-92 kg poksijate seas osale ka selles kaalus kaks poksijat Karl Loorens poksiklubist Kalev ja Jevgeni Buslavski poksiklubist Karl Leman . Sellest paarist väljus tasavägises võitluses võitjana Karl Loorens ja saavutas sellega oma esimese Meistri tiitli .

Üliraskes kehakaalus osales neli poksijat ,kus finaalis said kokku Madis Hiiet poksiklubist Kalev ja Roman Rajevski Valga poksiklubist . Võitlus toimus algsest peale võrdselt ja seekord pidi Roman tunnistama Madise paremust.

 

Meistrivõistluste parimaks poksijaks nimetaks Maksim Vildet ,kes näitab noorpoksijatele korraliku eeskuju ettevalmistuse osas Meistrivõistlusteks.

Parima arengu on aastaga teinud Kermo Tõnov

Perspektiivikamad noorteklassi poksijad oleks Maksim Makarov ,Joosep Palm , Hannes Tiido,Dmitri Protkunas , Makar Vdavitsenko,Igor Antonov,Martin Mikitjanski,Vjatseslav Uit.

 

 

 

Eesti poksikoondeise peatreener .

Artur Sinilill


Lisa kommentaar

Email again: